„PubMed“ klinikinių tyrimų, kuriuos atliko J Finnell, paieška nedavė rezultatų.
„PubMed“ klinikinių tyrimų, kuriuos atliko J Finnell, paieška nedavė rezultatų.
Atliekant slapto ir atviro morfijaus įvedimo į veną tyrimus, pacientai mažiau numalšino skausmą nuo morfijaus, kai nežinojo, kad jį gauna. Vieno smegenų vaizdo tyrimo metu metabolinis atsakas į metilfenidatą sumažėjo 50%, kai tiriamiesiems buvo pasakyta, kad jie gauna placebą.
Placebo atsakas neapsiriboja skausmu. Sergant Parkinsono liga, placebas 200 % padidina dopamino išsiskyrimą smegenyse, keičia neuronų aktyvumą ir atitinkamai klinikinį motorinės funkcijos pagerėjimą. Dr. Benedetti netgi užfiksavo fiziologinį placebo atsaką pavienių neuronų lygyje. Atliekant gilios smegenų stimuliacijos tyrimus, stimuliatorius neveikia taip gerai, jei pacientams sakoma, kad jis išjungtas, kai jis iš tikrųjų yra įjungtas.
Yra ne tik vienas „placebo efektas“, bet ir daug skirtingų placebo efektų, veikiančių skirtingais mechanizmais, įskaitant (1) nerimo mažinimą, (2) atlygio mechanizmo aktyvavimą (su dopamino išsiskyrimu branduolyje) ir (3) mokymasis.
Placebo reakcijas galima suskirstyti į du tipus: sąmoningas ir nesąmoningas. Sąmoningi atsakymai apima pasiūlymą ir lūkesčius. Nesąmoningos reakcijos atsiranda taikant klasikinį Pavlovo sąlygojimą. Jei morfijus duodate 3 dienas iš eilės, o 4 dieną jį pakeičiate placebu, beveik 100% pacientų reaguos į placebą taip, lyg būtų gavę morfijaus. Kai vartojamos tabletės, yra visiškai nesąmoningas ryšys tarp dviejų dirgiklių: farmakologinio poveikio ir psichosocialinio konteksto, kuris gali apimti tokius dalykus kaip tabletės spalva ir forma. Nesąmoningas kondicionavimas buvo įrodytas ir gyvūnams, ir žmonėms.
Sąmoningi lūkesčiai yra svarbūs sąmoningoms fiziologinėms funkcijoms, tokioms kaip skausmas ir motorinė veikla. Nesąmoningas kondicionavimas yra svarbesnis nesąmoningoms fiziologinėms funkcijoms, tokioms kaip hormonų sekrecija ir įvairių imuninių mediatorių aktyvinimas. Daktaras Benedetti pateikia tokį pavyzdį: jei duosite pacientui placebą ir pasakysite, kad tai padidins jo augimo hormono kiekį, nieko neatsitiks. Bet jei dvi dienas duosite vaistą, kuris tikrai padidina GH lygį, o trečią dieną pakeisite jį placebu, lygis padidės vartojant placebą.
Klinikinės pasekmės
Dr. Benedetti skiria placebą tiriamiesiems tiriamiesiems; jis nerekomenduoja jų duoti pacientams gydytojo kabinete. Placebo tyrimai yra svarbūs norint suprasti, kaip veikia smegenys, tačiau daktaras Benedetti nėra tikras, kad jie bus pritaikyti klinikai. Jis sako
žinutė gydytojams, gydytojams ir visiems sveikatos priežiūros specialistams yra ta, kad jų žodžiai, elgesys, požiūris yra labai svarbūs ir išjudina daug molekulių paciento smegenyse. Taigi, tai, ką jie sako, ką jie daro įprastoje klinikinėje praktikoje, yra labai labai svarbu, nes paciento smegenys kartais keičiasi… sumažėja nerimas; bet mes žinome, kad paciento smegenyse vyksta tikri pokyčiai, kuriuos lemia… „terapinio veiksmo ritualas“.
Eksperimentiškai morfino poreikį galima sumažinti pradedant nuo morfijaus, vėlesnes dozes pakeičiant placebu ir periodiškai sustiprinant kondicionavimą morfiju. Tai skamba kaip gerai, tačiau norint, kad jis taptų naudingas klinikinės praktikos variantas, jis turės įveikti daugybę etinių ir praktinių kliūčių. Nesąmoningi placebo atsakai reikalauja kondicionavimo, o sąmoningi atsakai taip pat yra problemiški. Net jei kai kurie pacientai gali šiek tiek numalšinti skausmą tiesiog įteikus cukraus piliulę su stipriu pasiūlymu, poveikis negali konkuruoti su veiksmingais skausmo gydymo būdais: atsakas paprastai yra mažesnis, mažiau patikimas, mažiau nuspėjamas ir netvarus. ilgalaikėje perspektyvoje. Neįsivaizduoju, kad tai kada nors taptų įprasta medicinos praktika ir ne tik dėl vaistinese adamour etinių problemų.
Gydytojo ir paciento santykiai yra labai svarbūs medicinai, o placebo poveikis yra neatsiejama šios sąveikos dalis. Bendravimas yra gyvybiškai svarbus. Gydytojai turi pasakyti pacientams, koks gydymas turėtų būti atliekamas. Kai vaistai nuo skausmo skiriami be paciento žinios, jie taip pat neveikia. Svarbu aiškiai suprasti diagnozę: teigiama tokio grėsmingo dalyko kaip vėžys diagnozė gali priversti pacientą sunerimti ir geriau suvokti simptomus, o neigiama diagnozė gali nuraminti, sumažinti nerimą ir nukreipti dėmesį kitur. Melas pacientams pakenktų pasitikėjimu grįstiems gydytojo ir paciento santykiams ir galiausiai net trukdytų gebėjimui sukelti placebo atsaką. Medicinos etikos specialistai vienodai atmeta placebo skyrimą: vietoj to galime panaudoti vis didėjančias placebo neurofiziologijos žinias, nemeluodami pacientams.
Autorius
Hariet Hall
Harriet Hall, MD, taip pat žinoma kaip The SkepDoc, yra į pensiją išėjusi šeimos gydytoja, rašanti apie pseudomokslą ir abejotiną medicinos praktiką. Vašingtono universitete ji įgijo bakalauro ir medicinos mokslų daktaro laipsnius, stažavosi oro pajėgose (antra moteris, kada nors tai padariusi) ir buvo pirmoji moteris, baigusi Oro pajėgų šeimos praktikos rezidentūrą Eglino oro pajėgų bazėje. Per ilgą oro pajėgų gydytojo karjerą ji ėjo įvairias pareigas – nuo skrydžio chirurgo iki DBMS (bazinių medicinos paslaugų direktorės) ir darė viską – nuo kūdikių gimdymo iki B-52 valdymo perėmimo. Ji išėjo į pensiją turėdama pulkininko laipsnį. 2008 m. ji paskelbė savo atsiminimus „Moterys neturi skristi“.
Ar jie planuoja tą erelį pakeisti antimi?
2019 m. rugpjūčio 14 d. Amerikos natūropatų gydytojų asociacija (AANP) pranešė apie sėkmingą 5 metų kampaniją, kuria siekiama, kad Veteranų sveikatos administracija leistų veteranams teikti natūropatinę priežiūrą. Jie paskelbė: „Natūropatinė klinika Vašingtone pasirašė, kaip manoma, pirmąją sutartį su Veteranų sveikatos administracijos (VHA) išmokų administratoriumi dėl paslaugų teikimo veteranams. Jie teigia, kad natūropatinių gydytojų naudojimas pagerins rezultatus, sumažins išlaidas, pagerins ligų prevenciją ir padidins pacientų pasitenkinimą. Nėra įrodymų, kad natūropatija pagerintų rezultatus; Tiesą sakant, yra įrodymų, kad ND sergantys pacientai yra mažiau linkę profilaktiškai tikrintis sveikatą, rečiau gauti rekomenduojamus skiepus ir dažniau jiems diagnozuojama skiepais išvengiama liga. Natūropatijos kritikai pažymėjo, kad daugelis siūlomų gydymo būdų nėra pagrįsti įrodymais ir netgi gali būti žalingi. Mokslu pagrįstos medicinos tinklaraštis ne kartą nagrinėjo šias problemas.
Britt Hermes yra buvęs gydytojas natūropatas, tapęs informatoriumi. Jos svetainė „Naturopathic Diaries“ atskleidžia visus natūropatijos trūkumus. Ji paaiškina:
Profesija veikia kaip indoktrinacijos sistema, pagrįsta diskredituotomis idėjomis apie sveikatą ir mediciną, pilna pseudomokslinės retorikos ir apkrauta neveiksmingomis bei pavojingomis praktikomis. Natūropatai turi būti kruopščiai tikrinami, nes jie turi nuolatinę apgaulės ir išnaudojimo istoriją, uždengtą gerais ketinimais.
Jų išsilavinimas apima homeopatiją, garsiai verkiant! Homeopatija ne tik neveikia, bet ir nesuderinama su mūsų mokslo žiniomis. Jis buvo paneigtas 1842 m.
Skelbime yra nuoroda į baltąją knygą, kurioje gausu dezinformacijos ir nuomonių.
AANP pareiškime minimi du ND, kuriuos pasamdė VA. Teigiama, kad vienas iš jų, John S. Finnell, daugiausia dėmesio skiria klinikiniams tyrimams. „PubMed“ klinikinių tyrimų, kuriuos atliko J Finnell, paieška nedavė rezultatų. Tačiau jo fakulteto puslapyje AOMA Graduate School of Integrative Medicine yra 8 publikacijos. Juose yra straipsnių apie kanapių vartojimą pacientams, sergantiems išsėtine skleroze, badavimo saugumą, 7 dienų neriebios veganiškos dietos biocheminį poveikį ir vitamino D trūkumo koregavimo metodą; nė vienas iš jų nepatvirtina teiginio, kad natūropatija pagerina rezultatus.
Mane sužavėjo vienas sąraše esantis tyrimas: Finnell yra vienas iš trijų intranazalinio glutationo saugumo tyrimo autorių. Gerai, todėl vartotojai patys praneša, kad saugu jį naudoti į nosį, bet ar jis kam nors veiksmingas? Autoriai teigia, kad glutationas “buvo hipotezė, kad jis turi gydomąjį potencialą kai kurioms sąlygoms”. Jie nesiūlo įrodymų, kad tai veikia; jie tik spėlioja, kad tai gali veikti, nes yra antioksidantas ir skatina detoksikaciją. Tyrime dalyvavusiems pacientams buvo paskirtas glutationas dėl daugybinio cheminio jautrumo (MCS), alergijos, sinusito, Laimo ligos ir nuovargio. Glutationas nėra įrodytas gydymas nė vienai iš šių būklių. Nuovargis nėra diagnozė, o subjektyvus simptomas, kuris gali pasireikšti sergant daugeliu skirtingų ligų ir net nesant ligos. MCS ir lėtinė Laimo liga yra prieštaringos diagnozės, kurių nepripažįsta pagrindinės medicinos ir mokslo organizacijos. Trumpai tariant, nemanau, kad Finnell tyrimai yra naudingas įnašas į įrodymais pagrįstą klinikinę mediciną. Tai prilygsta spėlionėms ir metodui „meskime viską, ką galime pagalvoti ir pamatykime, ar kas nors prilimpa“, kuris yra pernelyg įprastas natūropatiniame mąstyme.
Išvada: ND leidimas gydyti veteranus yra klaida
Esame skolingi savo veteranams už nuopelnus ginant mūsų šalį. Tikrai jie nusipelno kokybiškos XXI amžiaus medicininės priežiūros, o ne nepatikrintų gydymo būdų ir XIX a. Natūropatija yra neteisėta arba buvo panaikinta šešiose valstijose; įsiskverbimas į VA ir federalinio pritarimo suteikimas būtų būdas veiksmingai apeiti tuos valstijos įstatymus. Taip, pacientai vertina papildomą laiką ir dėmesį, bet nėra kvalifikuoti vertinti jiems siūlomų intervencijų veiksmingumo ir saugumo; jie turi pasikliauti medicinos ekspertais, kad juos mokytų. VA sistemos ekspertai neįvykdė savo pareigos mūsų veteranams. Leisti natūropatams gydyti mūsų veteranus yra klaida. Kai kurie pacientai gali būti labiau patenkinti savo medicinine priežiūra, bet ar neturėtume siekti geresnių objektyvių sveikatos rezultatų, o ne subjektyvaus klientų pasitenkinimo? Kiekvienas šarlatanas, kvaišalų ir gyvačių aliejaus pardavėjas turi patenkintų klientų. Penn Jillette kartą pasakė, kad jei viskas, ko tu tikrai nori, tai jaustis geriau, kodėl gi nepavartojus heroino? Šiuolaikinė mokslu pagrįsta medicina toli gražu nėra tobula, tačiau ji yra geriausia, ką turime. Natūropatija yra žingsnis atgal, dėl kurio gali atsirasti nekokybiška medicininė priežiūra ir prastesni sveikatos rezultatai. Esu piktas, kad jie finansuoja šią klaidingą politiką iš mano brangių mokesčių dolerių.
Autorius
Hariet Hall
Harriet Hall, MD, taip pat žinoma kaip The SkepDoc, yra į pensiją išėjusi šeimos gydytoja, rašanti apie pseudomokslą ir abejotiną medicinos praktiką. Vašingtono universitete ji įgijo bakalauro ir medicinos mokslų daktaro laipsnius, stažavosi oro pajėgose (antra moteris, kada nors tai padariusi) ir buvo pirmoji moteris, baigusi Oro pajėgų šeimos praktikos rezidentūrą Eglino oro pajėgų bazėje. Per ilgą oro pajėgų gydytojo karjerą ji ėjo įvairias pareigas – nuo skrydžio chirurgo iki DBMS (bazinių medicinos paslaugų direktorės) ir darė viską – nuo kūdikių gimdymo iki B-52 valdymo perėmimo. Ji išėjo į pensiją turėdama pulkininko laipsnį. 2008 m. ji paskelbė savo atsiminimus „Moterys neturi skristi“.
Redaktoriaus pastaba: kaip matote, SBM serverio perkėlimas ir šablono atnaujinimas baigti. Tikimės, kad jums patiks nauja išvaizda ir tikimės, kad dažnos gedimai ir užsitęsę prastovos liko praeityje. Kad ir kaip mums tai patinka, taip pat žinome, kad prie naujos išvaizdos reikės priprasti. Supraskite, kad tai nebaigtas darbas ir laikui bėgant jis bus pakeistas. Galiausiai, nenaudokite komentarų po šiuo įrašu, norėdami pranešti apie problemas ar problemas, pagirti ar kritikuoti naują šabloną arba skelbti pageidavimų sąrašus. Komentarų skiltis po mūsų penktadienio įrašo, kuriame skelbiama apie serverio perkėlimą, yra geriausia vieta tokioms temoms. Ir dabar čia yra pirmasis naujas įrašas po atnaujinimo. Mėgautis!
Mes, SBM, daug rašome apie placebo poveikį. Žinoma, dalis priežasties yra ta, kad placebo poveikis yra tiesiog įdomus moksliniu požiūriu. Galų gale, jei galime palengvinti simptomus inertiškomis cukraus tabletėmis ar kitomis neveiksmingomis intervencijomis dėl lūkesčių galios, mes norime tai suprasti. Be to, atsižvelgiant į šio tinklaraščio misiją, kita pagrindinė priežastis yra ta, kad placebo poveikis yra neatsiejamai susijęs su klausimu, ar alternatyviosios medicinos metodai, kurie yra „integruojami“ į mediciną per integruotosios medicinos prekės ženklą, iš tikrųjų turi kokį nors naudingą gydomąjį poveikį, ar ne. , neskaitant placebo poveikio. Žinoma, kaip mes ne kartą aptarėme, beveik visi „papildomosios ir alternatyviosios medicinos“ (CAM) arba „integracinės“ medicinos būdai, kurie nėra vaistažolių medicina, mityba ar mankšta (kurie gali turėti išmatuojamą fiziologinį poveikį dėl suprantami fiziniai mechanizmai) neturi jokio aptinkamo poveikio, viršijančio placebo poveikį, nepaisant to, kaip integruotosios medicinos šalininkai bando įrodyti, kad tai daro. Yra priežastis, kodėl, atsižvelgiant į daugelio šių gydymo būdų, tokių kaip homeopatija, reiki ir panašiai, visišką neįtikimumą, integruojamąją mediciną aš vadinu keiksmažodžių „integravimu“ su tikra medicina; tai yra, kai integracinė medicina nepakeičia visiškai garbingų mokslu pagrįstų metodų, tokių kaip dieta ir mankšta, kaip kažkaip „alternatyvius“ arba „integruojančius“, kad jie galėtų reikalauti bent kai kurių veiksmingų būdų savo ginkluotėje ir taip reikštų, kad keiksmažodžiai turi vertę. taip pat.
Štai kodėl buvau toks sutrikęs, kai buvęs SBM tinklaraštininkas el. paštu man atsiuntė nuorodą į patiklų straipsnį National Geographic, kuriame iš esmės reklamuojami visi pseudomoksliniai tropai apie akupunktūrą pavadinimu „Štai ką placebas gali išgydyti – ir ko jie negali“. Worrall su paantrašte „Naujausi biochemijos tyrimai atskleidžia, kad jūsų smegenys iš tikrųjų gali gydytis savarankiškai“. Taip, tai tarsi mojuoti patarlės apsiaustu prieš patarlės jautį. Straipsnis yra interviu su Eriku Vance’u apie jo naują knygą „Siūlomas tu: smalsus mokslas apie jūsų smegenų gebėjimą apgauti, transformuotis ir gydyti“. Jo neryškumas nedžiugina:
Šis pribloškiantis pasakojimas tyrinėja placebo, hipnozės, klaidingų prisiminimų ir neurologijos pasaulį, kad atskleistų novatorišką mūsų siūlomo proto mokslą. Ar asmeninės sveikatos paslaptys gali slypėti mūsų pačių smegenyse? Žurnalistas Erikas Vance’as tyrinėja stebinančius būdus, kuriais mūsų lūkesčiai ir įsitikinimai įtakoja mūsų kūno reakciją į skausmą, ligas ir kasdienius įvykius. Remdamasis šimtmečius trukusiais tyrimais ir interviu su geriausiais šios srities ekspertais, Vance’as nuveda mus į įspūdingą nuotykį nuo Harvardo tyrimų laboratorijų iki raganos gydytojo kabineto Katemako mieste, Meksikoje, iki alternatyvios medicinos mokyklos netoli Pekino (dažnai vadinama „Kinijos Hogvartsu“). . Vance’o siuntos iš pirmų rankų pakeis jūsų mąstymą ir jausmus.
Lūkesčiai, įsitikinimai ir savęs apgaudinėjimas gali aktyviai pakeisti mūsų kūną ir mintis. Vance’as kuria mūsų „vidinės vaistinės“ pagrindą – labai realias chemines reakcijas, kurias mūsų smegenys sukelia, kai manome, kad patiriame tikrą ar suvokiamą skausmą ar gijimą.